Aasta betoonehitis on Laaneotsa maja

Eesti Betooniühing kuulutas tänasel betoonipäeval välja konkursi „Aasta betoonehitis 2020” võitjad.

Aasta betoonehitis 2020 – Laaneotsa maja Harjumaal. Konkursi peaauhind, arhitektuur – Joel Kopli (KUU Arhitektid).

Tellija auhind: eraisik

Konstruktori auhind: Mihkel Kannelmäe

Ehitaja auhind: Mapri Ehitus OÜ

Betoonitööde auhind: Evocon Grupp OÜ

Betooni auhind: HC Betoon AS

Raketise auhind: Peri AS.

Vt. lühivideot Laaneotsa majast siit:

https://www.dropbox.com/sh/ilft1c223gr4mdd/AAAVSlAAGvxf78U3Pymx61IOa?dl=0

Žürii kommentaar: „Hoone, kus betooni on käsitletud delikaatselt ja asjatundlikult. Hoone sulandub maastikku, luues tervikliku elukeskkonna. Välispindadel on mänglevas dialoogis must puitlaudis ja valge betoon. Mõlemal materjalil on sarnane pinnaprofiil.  Betoon on siseruumis esiplaanil, samas seob kõik erinevad materjalid ühte. Põranda- ja seinasisesed kommunikatsioonilahendused võimaldasid luua ja esile tuua puhtaid betoonpindu. Neutraalse värvi ja kareda iseloomu tõttu rõhutab betoon kaunilt teisi materjale.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Betoon, puit, teras ja klaas põhimaterjalidena loovad elegantse terviku. Välja joonistuvad võluvad ja läbimõeldud detailid, hoolikas ehitamine ja respekteeriv suhtumine materjali ning keskkonda.”

Võidutööde fotovalikut saab alla laadida:

https://www.dropbox.com/sh/kxbnudc1i1opx8z/AAAWLA6HFd6_jbjk89B5tM_Ea?dl=0

Eriauhind: Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ja Tartu Ülikooli Narva kolledži ühine õppe- ja majutushoone.

Ehitaja – Nordecon AS.

Žürii kommentaar: „Funktsionaalselt mitmetahulise ja ühiskondlikult tundliku hoone ehitamise eest, kus betoon ei oma mitte ainult kandvat rolli, vaid on ka esteetiliselt ja arhitektuurselt mõjuvõimas. Tulemuseks on jõuline ja läbimõeldud hoone, mis suudab ennast kehtestada olemasolevas massiivses tüüpses linnakeskkonnas. Betooni tähtsus tuleb eriliselt esile kandvates ja tehniliselt nõudlikes konstruktsioonides.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Kvaliteetsed betoonpinnad annavad hoone avalikele ruumidele selge ja ühtse ilme ning harmoneeruvad stiilselt elukorruste puitkonstruktsioonidega.”

Eriauhind: Toom-Kuninga 15 korterelamu, Tallinn.

Tellija: Metro Capital OÜ

Betoonelemendid: E-Betoonelement OÜ.

Žürii kommentaar: „Julge ja omapärase fassaadilahenduse tellimise eest, kus maitsekalt mitmekülgsetest betoonelementidest fassaad toetab hoonete läbimõeldud mahulist lahendust.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Tunnustame fantaasiarikaste ja rohkete variatsioonidega, kõrgete kvaliteedinõuetega betoonelementide vastutustundliku valmistamise eest. Mahukas elementide tarne teostus keeruka logistilise operatsioonina, kus osales 8 tehast Eestist, Lätist ja Leedust.”

Eriauhind: Narva linnuse konvendihoone rekonstrueerimine

Arhitektuur ja sisearhitektuur: Arhitektuuribüroo JVR ja Stuudio Truus:
Kalle Vellevoog, Tiiu Truus, Andrus Andrejev, Martin Prommik, Lidia Zarudnaja, Annika Liivo.

Žürii kommentaar: „Ajaloolise kehandi ja betooni omavahelise oskusliku liitmise eest. Betooni kui materjali tunnustav ning mõjuvalt väljendusrikas arhitektuurne lahendus treppide ja vahelagede kompositsioonina ajalooliste kivimüüride vahel.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Imetlusväärne on uue ja vana konstruktsiooni peenetundeline käsitlus ning kõikide detailide pieteeditundlik väärtustamine. Arhitekti ja ehituskonstruktori loova koostöö ning ehitaja silmapaistva teostusega on saavutatud väljapaistev lahendus, kus ajalooline vaade on avardatud läbi uue liikumise.”

Ajakirja “Ehitaja” eriauhinna sai Sillamäe linnavalitsus – Sillamäe rannapromenaadi tellijana.

Eesti Ehitusinseneride Liidu eriauhinna sai korterelamu Torn projekteerija – Pikoprojekt OÜ.

Tänavu kahekümne esimest korda korraldatud konkurss „Aasta Betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja hästivormitavat betooni.
Tänavusele konkursile laekus 29 tööd. Konkursile sai esitada 2020. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.

„Aasta Betoonehitis 2020” võistluse žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Arhitektide Liidust – Maarja Kask, Eesti Betooniühingust – Johannes Pello, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Heiki Meos, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidust – Johann-Aksel Tarbe, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Enno Rebane, Aadu Kana, žürii esimees, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Eva Kiisler, ajakirja „Ehitaja” peatoimetaja, Liivi Tamm ajakirja „EhitusEST” peatoimetaja, ning Soome arhitekt Maritta Koivisto – ajakirja „Betoni” peatoimetaja.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 77 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 62 ettevõtet.

Lisainformatsioon:

Aadu Kana, konkursi „Aasta Betoonehitis 2020” žürii esimees,

Eesti Betooniühingu auliige
Tel: 50 49 477

Toomas Vainola, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,

Tel: 50 36 650; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org

Enno Rebane, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor
Tel: 51 82 662; 648 1918; e-post: eetl@eetl.ee

www.betoon.org

www.eetl.ee

This site is registered on wpml.org as a development site.