Reeglid

Konkursi tingimused

Ettepaneku esitamise vorm Word’is

  1. Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus tabavalt demonstreerivad betooni kui struktuurmaterjali eeliseid. Seeläbi soovib konkurss kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule ning tõsta betooni imagot. Konkursi korraldavad Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit.
  2. Esitada võib ehitisi (hooneid ja rajatisi), mis on tellijale üle antud pärast eelmise konkursi toimumist (jaanuar-detsember) ning mida ei ole antud konkursile varem esitatud. Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.
  3. Võidab objekt või menetlus, mis kõige paremini vastab punktis 1 nimetatud tingimustele ning kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö otsustab žürii. Kui žüriil puudub üksmeelne nägemus võidutööst või piisava tasemega töid ei leidu, jäetakse auhind välja andmata.
  4. Võidutöö valimisel arvestatakse ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ja nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.
  5. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, arhitekt, projekteerija, ehitaja, raketise tarnija ja ehitusmaterjalide tarnija. Peaauhind kuulub võiduidee autorile.
  6. Vajadusel võib žürii määrata eriauhindu. Eriauhind võidakse peale punktis 3 nimetatu anda ka Eesti firmade välismaistele tütarettevõtetele.
  7. Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Heidelberg Materials Kunda ja ajakirjanduse esindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.
  8. Konkursile võivad töid esitada nii era- kui juriidilised isikud. Esituseks sobiva ankeedi saab BÜ/EETL-st, www.betoon.org. Ankeedile tuleb lisada objekti tutvustavat ning esitamist põhjendavat materjali.
  9. Konkurss on avalik, avalikustamise viisid otsustab korraldaja.
  10. Konkursi tingimuste muutmise otsustab korraldaja.
This site is registered on wpml.org as a development site.