Võistlusest

Aasta Betoonehitis konkursi tutvustus

Konkursi  eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi (hooneid ja rajatisi), mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus tabavalt demonstreerivad betooni kui struktuurmaterjali eeliseid.

Esitada võib 2023. aastal tellijale üle antud betoonehitisi või neis kasutatud konstruktsioone või menetlusi. Esitajaks võivad olla füüsilised ja juriidilised isikud. Esitamise tähtaeg on 8. detsember 2023.

Võitja kuulutatakse välja märtsis 2024. Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, betooni, betoontoodete ja raketise tarnija. Vajadusel annab žürii välja eriauhindu.

Märtsis toimuv lõpuüritus on ühtlasi planeeritud ala asjatundjatele ning huvitatutele kokkusaamise ja mõttevahetuse foorumiks ning sisustatakse temaatiliste ettekannetega. Sellekohase teabe ja kutsed saadavad laiali Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit.

Aasta Betoonehitise konkurss toimub kahekümne neljandat korda – eelmised toimusid aastatel 2000 – 2023.

Konkursiidee algatajaks on Heidelberg Materials Kunda AS. Idee taga peitub soov suurendada avalikkuse huvi ja laiendada teadmisi betooni kui mitmekülgse materjali võimalustest, tõsta betooni imagot ning pakkuda ala ettevõtetele ja asjatundjatele täiendavat motivatsiooni betooni kasutamist toetavate ideede väljatöötamiseks.

Palun tutvuge konkursi tingimuste ning ettepanekuvormiga.
Vajadusel saate täiendavat teavet Eesti Betooniühingust ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust.

Eesti Betooniühing
Toomas Vainola
tel. 648 1918
betoon@betoon.org

This site is registered on wpml.org as a development site.