Tallinna eksperimentaalse betoontee ehitamise betoonitööd on alanud

Tallinnas Paldiski maantee Järveotsa tee ja Järvekalda tee vahelise lõigu eksperimentaalse betoonosa valamine on alanud.

Tee-ehituse peatöövõtjaks on Lemminkäinen Eesti AS. Betoonitööd teostab saksa allhankija BT Beton-Technik GmbH.

„Tegemist ei ole tavapärase teeehitus-hankega vaid katselõigu ehitamisega, kus ühest küljest katsetatakse betoontee tehnoloogilisi võimalusi, teiselt poolt aga BIM-tehnoloogiat tee-ehituses, st. tööde korraldamise ja dokumenteerimise kaasaegset ehituse informatsiooni mudelit,” ütles Tallinna Linnakantselei vanemspetsialist Priit Willbach.

Paldiski maantee sõidutee rekonstrueerimise hange koosneb kolmest lõigust: 400-meetrisest asfaltbetoonlõigust ja 540-meetrisest betoonkatendiga lõigust (koos Järveotsa tee ristmikuga).
 Samuti ehitatakse maantee linnapoolsele küljele välja valgustatud kergliiklustee.

Katselise betoontee lõigu pikkus on 540 meetrit, kus omakorda ehitatakse 230-meetrisel lõigul 25 cm paksune betoonkate ja teisel 310-meetrisel lõigul 20 cm paksune betoonkate, mis kaetakse 5 cm SMA kulumiskihiga. Põhiliselt on betoonplaadi laiuseks 8 meetrit, mahumuutused kompenseeritakse kahanemisvuukidega 4,5 meetri tagant. Koormuste ülekandmiseks kasutatakse põikvuugis plastikuga kaetud siledaid terasvardaid ja pikivuugis profiilterasest ankruid. Vuugid täidetakse kummiprofiilidega ja silikonmastiksiga. Puhta betoonpinnaga sõidutee pind teemantlihvitakse.

Paldiski maantee rekonstrueeritud teelõik peaks valmima 2016. aasta juulis.

DJI_0029

DJI_0038

This site is registered on wpml.org as a development site.