Algab konkurss „Aasta betoonehitis 2005“

Pressiteade
12.09.2005

Eesti Betooniühing (BÜ) ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (EETL) kuulutavad täna välja konkursi „Aasta betoonehitis 2005“.

„Tegemist on traditsioonilise, juba kuuendat aastat korraldatava konkursiga, mille eesmärgiks on tutvustada ja tunnustada õnnestunud betoonehitisi ja nende loojaid ka laiemalt,“ ütles Eesti Betooniühingu juhatuse liige Aadu Kana.

Aadu Kana sõnul soovitakse konkursi abil kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule, tõsta betooni kui kodumaise ehitusmaterjali mainet. Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus demonstreerivad betooni kui materjali eeliseid ja võimalusi. Konkursi korraldab Eesti Betooniühing koos Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liiduga.

Esitada võib ehitisi (hooneid ja rajatisi), mis antakse tellijale üle 2005. aasta jooksul ning mida ei ole antud konkursile varem esitatud. Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ja nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.

Peaauhind kuulub võiduidee autorile – arhitektile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja ja betooni tarnija.

Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Eesti Projektbüroode Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.

Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 1. detsember 2005. a.

Võitja kuulutatakse välja 6. Betoonipäeval 2006. a. märtsis.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit ja Eesti Betooniühing on viiel aastal korraldanud aasta parimate betoonehitiste väljaselgitamise konkurssi.

2004. a. Betoonehitiseks tunnistati Ülemiste Hotell.
Peapreemia – arhitekt Martin Aunin. Tellija auhind – AS Noravest, projekteerija auhind – AS EA Reng, konstruktsioonide auhind – Inseneribüroo Pike OÜ, ehitaja auhind – AS FKSM, betooni auhind – AS HC Betoon.

2003. a. Betoonehitiseks tunnistati eramu Viimsis.
Peapreemia – Arhitektibüroo Emil Urbel. Projekteerija auhind – TA Konsult OÜ, betoontööde teostaja auhind – Mapri Projekt OÜ, betoonisegu valmistaja auhind – HC Betoon AS.

2002. a. Betoonehitiseks tunnistati Tartu vangla.
Peapreemia – Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus AS. Tellija auhind – Tartu vangla, projekteerija auhind – EstKONSULT OÜ, ehitaja auhind – AS SKANSKA EMV, betoonelementide auhind – Tartu Maja Betoontooted AS.

2001. a. Betoonehitiseks tunnistati kuivpuisteainete terminal Muugal.
Peapreemia – projekteerija Randväli ja Karema AS. Tellija auhind – AS DBT, ehitaja auhind – AS Promete Intja AS K-Most, betooni auhind – AS Talot  ja AS Rudus Eesti.

2000. a. Betoonehitiseks tunnistati Rocca al Mare koolimaja.
Peapreemia – Arhitektuuribüroo Urbel ja Peil. Tellija auhind – AS Rocca al Mare Koolimaja, projekteerija auhind – OÜ Inseneribüroo Märt Mõttusja OÜ E-Inseneribüroo, ehitaja auhind – AS KMG Ehitus, betoonelementide auhind – AS E-Betoonelement,  betooni auhind – AS Talot.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asut. 1993. a.) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 59 ettevõtet. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2004. a. 6 miljardit krooni.

Eesti Betooniühing (asut. 2004. a.) on Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juures tegutsev  betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 46 ettevõtet ja organisatsiooni.

 

Lisainformatsioon:

Enno Rebane, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor
Tel.: 648 1918; gsm: 51 82 662; e-post:eetl@hot.ee

Aadu Kana, Eesti Betooniühingu juhatuse liige, AS Kunda Nordic Tsement vanemnõunik
Tel.: 620 9657; 50 49 477; e-post: aadu.kana@knc.ee

www.hot.ee/eetl
www.betoon.org

This site is registered on wpml.org as a development site.