Algab konkurss „Aasta betoonehitis 2008“

Pressiteade
9.09.2008

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutavad täna välja konkursi „Aasta betoonehitis 2008“. 

Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus demonstreerivad betooni kui materjali eeliseid ja võimalusi. Üheksandat korda toimuvat konkurssi korraldab Eesti Betooniühing koos Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liiduga.

„2008. aastal on valminud ja valmimas palju huvitavaid betoonehitisi, mis kõik võiksid ka konkursil osaleda,“ ütles Eesti Betooniühingu juhatuse liige, AS Kunda Nordic Tsement vanemnõunik Aadu Kana. „Vaatamata ehitusbuumi taandumisele ehitatakse Eestis endiselt palju – loodame, et ehitajatel on rohkem huvi ja aega süveneda ka kvaliteedipoolde ja et näeme konkursil huvitavaid ja originaalseid betoonehitisi,“ lisas Kana.

Konkursile võib esitada ehitisi (hooneid ja rajatisi), mis antakse tellijale üle 2008. aasta jooksul ning mida ei ole antud konkursile varem esitatud. Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi. Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ja nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.

Peaauhind kuulub võiduidee autorile – arhitektile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja ja betooni tarnija.

Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Eesti Projektbüroode Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.

Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 28. november 2008. a.
Võitja kuulutatakse välja 9. Betoonipäeval 2009. a. märtsis. 

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on kaheksal aastal korraldanud aasta parimate betoonehitiste väljaselgitamise konkurssi. 

2007. a. Betoonehitiseks tunnistati Puurmani kaarsild.
Peaauhind – konstruktorid Siim Idnurm, Juhan Idnurm. Tellija auhind – Maanteeamet, ehitaja auhind – AS Merko Ehitus, betooni auhind – AS Rudus.

2006. a. Betoonehitiseks tunnistati Luku-Experdi kontorihoone.
Peaauhind – arhitekt Hindrek Kesler. Tellija auhind – Luku-Expert OÜ, konstruktori auhind Ago-Allan Kuddu, ehitaja auhind – Ahti Väin Konsult OÜ, betoonelementide auhind – AS E-Betoonelement.

2005. a. Betoonehitiseks tunnistati TTP kontorihoone.
Peaauhind – arhitekt Meelis Press. Tellija auhind – AS TTP, ehitaja auhind – OÜ Roxor Ehitus, betooni auhind – AS HC Betoon.

2004. a. Betoonehitiseks tunnistati Ülemiste Hotell.
Peaauhind – arhitekt Martin Aunin. Tellija auhind – AS Noravest, projekteerija auhind – AS EA Reng, konstruktsioonide auhind – OÜ Inseneribüroo Pike, ehitaja auhind – AS FKSM, betooni auhind – AS HC Betoon.

2003. a. Betoonehitiseks tunnistati eramu Viimsis.
Peaauhind – Arhitektibüroo Emil Urbel. Projekteerija auhind – OÜ TA  Konsult, betoontööde teostaja auhind – OÜ Mapri Projekt, betooni auhind – AS HC Betoon.

2002. a. Betoonehitiseks tunnistati Tartu vangla.
Peaauhind – Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus AS. Tellija auhind – Tartu vangla, projekteerija auhind – EstKONSULT OÜ, ehitaja auhind – AS Skanska EMV, betoonelementide auhind – Tartu Maja Betoontooted AS.

2001. a. Betoonehitiseks tunnistati kuivpuisteainete terminal Muugal.
Peaauhind – projekteerija Randväli ja Karema AS. Tellija auhind – AS DBT, ehitaja auhind – AS Promete Int ja AS K-Most, betooni auhind – AS Talot  ja AS Rudus Eesti. 

2000. a. Betoonehitiseks tunnistati Rocca al Mare koolimaja.
Peaauhind – Arhitektuuribüroo Urbel ja Peil. Tellija auhind – AS Rocca al Mare Koolimaja, projekteerija auhind – OÜ Inseneribüroo Märt Mõttus ja OÜ E-Inseneribüroo, ehitaja auhind – AS KMG Ehitus, betoonelementide auhind – AS E-Betoonelement,  betooni auhind – AS Talot. 

Eesti Betooniühing (asut. 2004. a.) on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 55 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (asut. 1993. a.) on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 65 ettevõtet. Liidu liikmete ehitusmaterjalide realiseerimise netokäive oli 2007. a. 10,7 miljardit krooni.

Lisainformatsioon:

Enno Rebane, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor
Tel.: 648 1918; 51 82 662; e-post: eetl@eetl.ee

Aadu Kana, Eesti Betooniühingu juhatuse liige, AS Kunda Nordic Tsement vanemnõunik
Tel.: 620 9657; 50 49 477; e-post: aadu.kana@knc.ee

Tõnis Haube , Eesti Betooniühingu tegevdirektor
Tel.: 648 1918; 51 05 285; e-post: betoon@betoon.org

www.betoon.org
www.hot.ee/eetl

This site is registered on wpml.org as a development site.