Betooniühing kuulutas välja 2010. aasta üliõpilastööde võistluse

Pressiteade
8.03.2010

Eesti Betooniühing kuulutas neljandat korda välja betoonialaste kõrgkooli lõputööde võistluse.

Betooniühingu üliõpilaspreemiad on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks ning valitakse välja kolme ehituslikku kõrgharidust andva Eesti kõrgkooli betoonialaste lõputööde hulgast.

„Tahame oma üliõpilaspreemiatega nii üliõpilaste kui õppejõudude tähelepanu õppetöös enam betooni temaatikale suunata,“ sõnas Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Mati Laurson. „Iga-aastaste preemiatega näitame oma järjepidevat tähelepanu järelkasvule,“ lisas Laurson.

Preemiate määramiseks tuleb Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonnal, Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudil ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusteaduskonnal esitada oma ettepanekud lõputööde preemiate kandidaatide kohta Eesti Betooniühingu juhatusele. Iga kool võib esitada kuni 2 ettepanekut.

Esitamise tähtaeg: 10. juuni 2010. a.

Eesti Betooniühingu 2009. a. üliõpilaspreemiad said:

 • Oliver Lätti – Tallinna Tehnikaülikooli Ehitusteaduskonna magistrandi magistritöö – “Akadeemia tee 7 ja 9 maa-aluse parkla katuse konstruktsiooni projekt”.
  Juhendaja – dotsent Väino Voltri.
 • Heigo Hanni ja Risto Lutsar – Eesti Maaülikooli Metsandus- ja maaehitusinstituudi magistrantide magistritöö – “Raudbetoonist posti ja soklipaneeli ühendussõlme töökindluse uurimine”.
  Juhendaja – dotsent Jaak Valgur.

Eesti Betooniühingu 2008. a. üliõpilaspreemiad said:

 • Olari Noor – Tallinna Tehnikaülikooli Ehitusteaduskonna magistrandi magistritöö –  “Kiudbetooni katsetamine ja arvutamine”.
  Juhendaja – lektor Johannes Pello.
 • Vahur Schmidt – Eesti Maaülikooli Metsandus- ja maaehitusinstituudi magistrandi magistritöö –  “Betooni survetugevuse hindamine põrkevasara ja ultraheli mittepurustaval meetodil”.
  Juhendaja – lektor Mihkel Kiviste.

Eesti Betooniühingu 2007. a. üliõpilaspreemiad said:

 • Aivars Alt – Tallinna Tehnikaülikooli ehitustehnika eriala magistritöö – „Betoonitööde tehnoloogia analüüs TTP kontorihoone ehitamise näitel”.
  Juhendaja – prof. Irene Lill.
 • Tõnis Raatma – Tallinna Tehnikaülikooli ehitustehnika eriala magistritöö – „Arvutusprogramm pinge betoontala kande- ja kasutuspiirseisundi kontrollimiseks”.
  Juhendaja – dotsent Vello Otsmaa.
 • Madis Madal ja Risto Klaassen – Eesti Maaülikooli maaehituse eriala magistritöö –  „Ümbertöödeldud betooni kasutamine ehituses”.
  Juhendaja – dotsent Jaan Miljan.

Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemia on ette nähtud Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Maaülikooli magistriõppe üliõpilastele ja Tallinna Tehnikakõrgkooli IV kursuse üliõpilastele asjakohaste lõputööde eest.

Lõputöö peab olema seotud betooni või tema koostisosade või betoontoodetega, näiteks betooni/betoontoodete/betoonkonstruktsioonide kavandamine, projekteerimine, ehitamine vms.

Preemiafondis on ühekordselt välja jagatavana 60 000 krooni, välja jagatakse korraga kuni kolm preemiat.

Preemia jagatakse lõputöö koostaja ja juhendaja vahel rahalise suhtena 3:1. Eesti Betooniühingu juhatusel on õigus kogusumma piires määrata igaks preemiaks väljamakstava summa suurust ja vähendada preemiate hulka või neid mitte välja anda vastavalt konkursile esitatud tööde tasemele.

Eesti Betooniühing (asut. 2004. a.)  on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 52 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Lisainformatsioon:

Mati Laurson, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees, Savekate OÜ nõukogu liige
Tel: 7309 830;  50 34 916: e-post: mati@savekate.ee

Peeter Kokk, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 648 1918; 51 87 198; e-post: betoon@betoon.org

www.betoon.org

This site is registered on wpml.org as a development site.