Betooniühingu üliõpilaspreemiad said Evelyn Leheste ja Jürgen Einpaul

Pressiteade
30.06.2010

Eesti Betooniühing jagas neljandat korda välja üliõpilaspreemiad, mison loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks. Betooniühingu preemiate saajad valitakse välja kolme ehituslikku kõrgharidust andva Eesti kõrgkooli betoonialaste lõputööde hulgast.

Eesti Betooniühingu juhatus otsustas anda 2010. a. ülõpilaspreemiad:

  • Evelyn Leheste – Eesti Maaülikooli Metsandus- ja maaehitusinstituudi magistrandi magistritöö “Parklate järelpingestatud monoliitbetoonist laekonstruktsioonide võrdlus”.
    Juhendajad: EMÜ Metsandus- ja maaehitusinstituudi Maaehituse osakonna dotsent Jaak Valgur ja emer. prof. Jakub Kõo. Preemiasumma – 16000 krooni.
  • Jürgen Einpaul – Tallinna Tehnikaülikooli Ehitusteaduskonna magistrandi magistritöö “Siirduvate sõlmedega mitmekorruselise raudbetoonraami postide tugevus- ja stabiilsusarvutused”.
    Juhendaja TTÜ Ehitusteaduskonna Ehitiste projekteerimise instituudi Ehituskonstruktsioonide õppetooli dotsent Ahti Lääne. Preemiasumma– 16000 krooni.

„Hea meel on tõdeda, et ehituskõrgkoolidest on tulemas väärilist järelkasvu Eesti ehitusinseneridele,“ ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Mati Laurson.

„Selle konkreetseks kinnituseks on ka tänavused preemia saanud väga tugevad lõputööd,“ lisas Laurson.

„Mõlemad preemia saanud tööd on aktuaalsetel teemadel ja otsese praktilise väärtusega, millel on tänases Eesti betoonehituses reaalset rakendust,“ ütles Eesti Betooniühingu juhatuse liige Heiki Meos.

Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemiate pidulik kätteandmine toimus kõrgkoolide lõpuaktustel. Maksukohustusedriigi ees kannab Eesti Betooniühing.

Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemia on ette nähtud Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Maaülikooli magistriõppe üliõpilastele ja Tallinna Tehnikakõrgkooli IV kursuse üliõpilastele asjakohaste lõputööde eest.

Lõputöö peab olema seotud betooni või tema koostisosade või betoontoodetega, näiteks betooni/betoontoodete/betoonkonstruktsioonide kavandamine, projekteerimine, ehitamine vms.

Preemia jagatakse lõputöö koostaja ja juhendaja vahel rahalise suhtena 3:1.

Eesti Betooniühingu 2009. a. üliõpilaspreemiad said:

  • Oliver Lätti Tallinna Tehnikaülikoolist ning Heigo Hanni ja Risto Lutsar Eesti Maaülikoolist.

 

Eesti Betooniühingu 2008. a. üliõpilaspreemiad said:

  • Olari Noor Tallinna Tehnikaülikoolist ja Vahur Schmidt Eesti Maaülikoolist.

 

Eesti Betooniühingu2007. a. üliõpilaspreemiad said:

  • Aivars Alt ja Tõnis Raatma Tallinna Tehnikaülikoolist ning Madis Madal ja Risto Klaassen Eesti Maaülikoolist.

Eesti Betooniühing (asut. 2004. a.)  on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 47 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Lisainformatsioon:

Mati Laurson, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees, Savekate OÜ nõukoguliige
Tel: 7309 830;  50 34 916: e-post: mati@savekate.ee

Heiki Meos, Eesti Betooniühingu juhatuse liige, EstKONSULT OÜ juhatuse liige
Tel.: 6563 203,5150 020; e-post: heikim@estkonsult.ee

Peeter Kokk, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 648 1918; 51 87 198; e-post: betoon@betoon.org

www.betoon.org

This site is registered on wpml.org as a development site.