Täna kuulutatakse välja 2014. aasta parim betoonehitis

Pressikutse
11.03.2015

Kolmapäeval, 11. märtsil kuulutatakse Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses toimuval betoonipäeval välja konkursi „Aasta betoonehitis 2014” võitjad. Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu 15. korda korraldatava võistluse peaauhind läheb betooni parimal moel esindava ehitise autorile.

„Tänavusel betoonehitiste võistlusel osaleb väga eriilmelisi ehitisi, näidates ilmekalt betooni kui ühe olulisima ehitusmaterjali erinevaid kasutamise võimalusi,” sõnas Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Kalle Suitslepp. „Lisaks uusehitistele on seekordsel konkursil võimalik näha betooni julget eksponeerimist arhitekti poolt mitmete vanade hoonete renoveerimisel,”lisas Suitslepp.

Suitsleppa sõnul soovib Betooniühing võistluse abil kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule, tõsta betooni kui tugeva, hästi vormitava ja Eesti kliimas vastupidava ehitusmaterjali mainet.

„Aasta Betoonehitis 2014” konkursi žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Eesti Projektbüroode Liidu ning Eesti ja Soome ehitusajakirjanduse esindajad.

15 .betoonipäeva peakõnelejaks on Sloveenia arhitekt Rok Oman, kes õppis arhitektuuri Ljubljanas ja Londonis. 1996. aastal asutas ta koos Špela Videčnik’uga arhitektuuribüroo OFIS, kus jätkab tööd siiani. Rok Oman õpetab praegu arhitektuuri ka Harvardi Ülikoolis Bostonis, USA-s.

Rok Oman ja Špela Videčnik on endile nime teinud omanäoliste kortermajade (sotsiaalmajade) loojatena. OFIS’e tunnustatumate teostatud projektide hulgas on jalgpallistaadionid Borisovis (Valgevene) ja Mariboris (Sloveenia), paljud avalikud hooned, sh ka mitmed omanäolised betoonehitised.

Betoonipäev algab kolmapäeval, 11. märtsil kell 13.00 Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuse majas, Ehitajate tee 150.

Konkursi „Aasta betoonehitis 2014” võitjate väljakuulutamine orient. kell 15.00 žürii esimehe Aadu Kana juhtimisel.

2014. aasta betoonehitise tiitlile kandideerivad:

 1. Dirhami väikelaevade tootmis- ja hooldusbaas, külalistemaja ja kalatööstuse tootmishoone – Dirham, Läänemaa;
 2. Eesti Vabariigi Suursaatkonna hoone Pekingis – Peking, Hiina RV;
 3. Jõestepõllu forellikasvatus – Rutikvere küla, Koigi vald, Järvamaa;
 4. Kiisa avariielektrijaam – Kiisa, Saku vald, Harjumaa;
 5. Korterelamu Pirital – Pirita tee 26, Tallinn;
 6. Kortermajad Kosemetsa teel – Kosemetsa 11/13/14, Tallinn;
 7. Parkimismaja Ülemiste Citys – Valukoja 4c, Tallinn;
 8. Physicum, Tartu Ülikooli Füüsika Instituudi hoone – Ravila 14c, Tartu;
 9. Tallinna Päästedepoo ja Üldhäirekeskuse hoone – Osmussaare tee 2, Tallinn;
 10. Tondiraba Jäähall – Varraku 14, Tallinn;
 11. Vanasadama uus kruiisikai – Tallinna sadam, Tallinn;
 12. Vääna mõisa tall-tõllakuur – Vääna, Harku vald, Harjumaa;
 13. Ülemiste Keskuse laiendus – Suur-Sõjamäe 4, Tallinn.

Taustainfo:

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on neliteist aastat korraldanud aasta parimate betoonehitiste väljaselgitamise konkurssi.

2013. a. Betoonehitiseks valiti – Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimistööd. Konkursi peaauhind – AS K-Projekt (peaprojekteerija). Tellija auhind – Tallinna kommunaalamet, konstruktori auhind – OÜ Estkonsult, OÜ Järelpinge Inseneribüroo; ehitaja auhind– AS Merko Ehitus Eesti, AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg; betooni auhind – AS Betoonimeister, AS Rudus; raketiseauhind– AS Peri, OÜ Doka Eesti.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 48 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 63liiget.

Lisainformatsioon:

Kalle Suitslepp, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees, AS Betoonimeister juhatuse esimees
Tel: 50 17 173; e-post: kalle.suitslepp@betoonimeister.ee

Aadu Kana, konkursi „Aasta Betoonehitis 2013” žürii esimees, Eesti Betooniühingu auliige
Tel: 50 49 477

Peeter Kokk, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 51 87 198; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org

Enno Rebane, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor
Tel: 51 82 662; 648 1918; e-post: eetl@eetl.ee

www.betoon.org
www.eetl.ee

This site is registered on wpml.org as a development site.