Täna kuulutatakse välja 2015. aasta parim betoonehitis

Pressikutse

15.03.2016

Täna kuulutatakse Tallinnas Kultuurikatlas toimuval betoonipäeval välja konkursi „Aasta betoonehitis 2015” võitjad. Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu 16. korda korraldatava võistluse peaauhind läheb betooni parimal moel esindava ehitise autorile.

„Meie betoonehitiste võistlus on geograafiliselt üsna laiahaardeline – osalevad koolid, infraobjektid, büroo- ja laohooned, kultuuriobjektid Jõhvist, Rakverest, Tartust, Viljandist, Võrust ja Harjumaalt,” sõnas Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Tiit Roots. „Eesti parimad kodud ehitatakse endiselt betoonist – nii kortermajade kui eramu arhitektuur on konkursil esindatud,” lisas Roots.

Rootsi sõnul soovib Betooniühing võistluse abil kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogiaja betoonehituse arengule, tõsta betooni kui tugeva, hästi vormitava ja Eesti kliimas vastupidava ehitusmaterjali mainet.

„Aasta Betoonehitis 2015” konkursi žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu ning Eesti ja Soome ehitusajakirjanduse esindajad.

Betoonipäeva peateemaks on seekord Louis I. Kahn, Eestist pärit maailmakuulus arhitekt. Louis Kahni ja Saaremaa suhteid ja mõjutusi uurib oma ettekandes kunstiteadlane Heie Treier.

Louis Kahni kõrval seisis USA-s aastakümneid eestlasest ehitusinsener August Komendant, kellega koostöös valmisid mitmed Kahni märgilised ehitised. Ehitusajaloolase Maris Mändeli ettekande teemaks on „Arhitekti kõrval on insener. August Komendant”.

Kuressaares avatava näituse „KAHN. Saarlane” tarbeks külastas arhitektuurifotograaf Arne Maasik veebruarikuus USA-d, jäädvustamaks Louis Kahni ehitisi. Osa nendest fotodest on eksponeeritud nädala jooksul Kultuurikatlas.

Betoonipäev algab teisipäeval, 15. märtsil kell 13.00 Kultuurikatlas, Põhja pst. 27A, Tallinn.

Konkursi „Aasta betoonehitis 2015” võitjate väljakuulutamine orient. kell 15.30 žürii esimehe Aadu Kana juhtimisel.

2015. aasta betoonehitise tiitlile kandideerivad:

 1. Eramu Tabasalus – Ranniku tee, Tabasalu, Harku vald, Harjumaa;
 2. Ihaste sild – Tartu idapoolse ringtee 2. ehitusala, Tartu;
 3. Jõhvi Riigigümnaasium – Hariduse 5b, Jõhvi;
 4. Kehärata rongitunneli kaarelemendid – Helsinki lennujaama all, Vantaa, Soome;
 5. Kentmanni tänava äri- ja eluhoone – Kentmanni 6, Tallinn;
 6. Koda – elamu/ateljee/kontor/klassiruum;
 7. Kroodi viaduktid – Loo-Maardu teelõik, Jõelähtme vald, Harjumaa;
 8. Kultuurikatel – Põhja pst 27a, Tallinn;
 9. Marsi tänava korterelamud – Tondi, Tallinn;
 10. Maxima Logistikakeskus – Tallinna ringtee, Rae vald, Harjumaa;
 11. Rakvere Tark Maja – Lai 20, Rakvere;
 12. Viljandi krematoorium – Piiri 1a, Viljandi;
 13. Võru Riigigümnaasium – Seminari 1, Võru;
 14. Ühepereelamu – Põldmarja tn., Tartu.

Taustainfo:

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on viisteist aastat korraldanud aasta parimate betoonehitiste väljaselgitamise konkurssi.

2014. a. Betoonehitiseks valiti – Tondiraba Jäähall. Konkursi peaauhind –Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Tellija auhind – Tallinna Spordi- ja Noorsooamet; konstruktori auhind – Civen OÜ, Novarc Group AS; ehituse ja betoonitööde auhind – Merko Ehitus Eesti AS; betooni auhind – E-Betoonelement AS, Rudus AS, HC Betoon AS; raketise auhind – Peri AS.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 52 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 64 ettevõtet.

Lisainformatsioon:

Tiit Roots, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees, AS Peri projektijuht
Tel: 50 42 228; e-post: tiit@peri.ee

Aadu Kana, konkursi „Aasta Betoonehitis 2015” žürii esimees, Eesti Betooniühingu auliige
Tel: 50 49 477

Peeter Kokk, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 51 87 198; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org

Enno Rebane, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor
Tel: 51 82 662; 648 1918; e-post: eetl@eetl.ee

www.betoon.org
www.eetl.ee

This site is registered on wpml.org as a development site.