Betooniühing kuulutas välja 2017. aasta üliõpilastööde võistluse

Pressiteade
11.04.2017

Eesti Betooniühing kuulutas välja betoonialaste kõrgkooli lõputööde võistluse.

Betooniühingu üliõpilaspreemiad on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks ning valitakse Eesti kõrgkoolide betoonialaste lõputööde hulgast. Osaleda võivad kõigi Eesti kõrgkoolide üliõpilaste lõputööd.

„Eesti betoonehitus vajab võimekaid insenere – seetõttu on oluline ka tulevaste ehitusinseneride ja teiste spetsialistide võimalikult varajane kaasamine betoonehituse reaalsetesse protsessidesse,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Tiit Roots. „Meie üliõpilastööde võistlused näitavad, et ülikooli lõputööde hulgas on arvestatavaid, tegelikus töös kasulikuks osutuvaid uurimusi. Üliõpilaspreemiatega tahame nii üliõpilaste kui õppejõudude tähelepanu õppetöös enam betooni temaatikale suunata,” lisas Roots.

Preemiate määramiseks tuleb Eesti ülikoolidel ja kõrgkoolidel esitada oma ettepanekud lõputööde preemiate kandidaatide kohta Eesti Betooniühingu juhatusele. Iga kool võib esitada kuni 2 ettepanekut.

Esitamise tähtaeg: 12. juuni 2017. a.

Eesti Betooniühingu 2016. a. üliõpilaspreemiad said:

Peeter Karja ja Kaarel Kümnik – Eesti Maaülikooli maaehituse eriala magistritöö „Betoonilisandite uurimine happelises keskkonnas sõltuvalt betooni tugevus- ja keskkonnaklassist”.
Juhendaja Eesti Maaülikooli professor Jaan Miljan.

Sten Hoolma – Tallinna Tehnikaülikooli tööstus- ja tsiviilehituse eriala magistritöö „Betooni kapillaarset veeimavust vähendavate lisandite mõju erinevatele normaalbetoonidele.”
Juhendaja Tallinna Tehnikaülikooli assistent Eneli Liisma.

Silver Rebane – Tallinna Tehnikaülikooli tööstus- ja tsiviilehituse eriala magistritöö „Monteeritavast raudbetoonist hoonete vigastuskindlus.”
Juhendaja Tallinna Tehnikaülikooli lektor Johannes Pello.

Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemia on ette nähtud Eesti üliõpilastele asjakohaste lõputööde eest.

Lõputöö peab olema seotud betooni või tema koostisosade või betoontoodetega, näiteks betooni/ betoontoodete/ betoonkonstruktsioonide kavandamine, projekteerimine, ehitamine vms.

Eesti Betooniühing annab üliõpilaspreemiaid välja alates 2007. aastast. 10 aasta jooksul on Betooniühingu üliõpilaspreemiaid saanud Eesti Maaülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tartu Ülikooli üliõpilased.

Eesti Betooniühing (asut. 2004. a.) on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 57 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Lisainformatsioon:

Tiit Roots, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees,
Tel: 50 42 228; e-post: tiit@peri.ee

Toomas Vainola, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 5036 650; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org

www.betoon.org

This site is registered on wpml.org as a development site.