Betooniühingu uus juhend – BÜ7: Betoonpõrandad

Pressiteade
4.06.2018

Betooniühingu uus juhend – BÜ7: Betoonpõrandad

Eesti Betooniühing andis välja uue juhendi – „BÜ7: Betoonpõrandad”. Tegemist on 191-leheküljelise ülevaatliku käsiraamatuga, mis esmakordselt annab eesti keeles nii mahukas vormis ülevaate betoonpõrandate ehitamisega seonduvast.

„Tegemist on esimese raamatuga eesti keeles, mis põhjalikult tutvustab betoonpõrandate kavandamist, nende omadusi ja kasutamist, andes selgeid juhiseid betoonpõrandate ehitamiseks ja kvaliteedi hindamiseks,” ütles Eesti Betooniühingu esimees Tiit Roots.

„Põrandatööde mõjurite mitmekesisus ja betoonitööde rohkus tingisid pikki arutelusid ning tekstide mitmekülgset muutmist, täiendamist,” sõnas raamatu töörühma juht Mati Laurson.

Juhendi „BÜ7: Betoonpõrandad” koostamisel on lähtutud Soome Betooniühingu poolt välja antud betoonpõrandate juhendist BY 45/BLY 7 „Betonilattiat 2014”, kuhu Soome Betooniühing ja Soome Betoonpõrandate Ühing on 40 aasta jooksul kogunud pidevalt täiendatud materjali ning sinna on talletatud Soome parimate ekspertide teadmised ja pikaajalised kogemused. Samas on raamatus olulisi eestipoolseid täiendusi, viited Euroopa ja Eesti standarditele, fotosid Eesti objektidest jne.

Raamat sisaldab hulgaliselt jooniseid, tabeleid ja fotosid.

„BÜ7: Betoonpõrandad” juhendi töörühma kuulusid Mati Laurson – töörühma juht (Savekate OÜ), Ain Lember (Primekss Põrandad OÜ), Sven Luuk (Nordecon Betoon OÜ), Riho Oras (Conviso OÜ) ja Johannes Pello (Tallinna Tehnikaülikool).

Betooniühingu uue juhendi esitlus toimus 29. mail ühingu poolt korraldatud betoonpõrandate koolitusel Tallinna Ehituskoolis.

Raamatu ilmumisandmed:
Algallikas: Betonilattiat BY 45/BLY 7 2014.
Eestikeelse juhendi töörühm: Mati Laurson, Ain Lember, Sven Luuk, Riho Oras, Johannes Pello.
191 lk.
Kujundus: Eneken Moorlat.
Trükitud AS-is Pakett 400 eksemplaris.
ISBN 978-9949-9993-1-6.

Uus juhend on saadaval Eesti Betooniühingus, samuti Ehituskeskuses.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 60 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Lisainformatsioon:

Tiit Roots, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees, Tel: 50 42 228; e-post: tiit@peri.ee
Toomas Vainola, Eesti Betooniühingu tegevdirektor, Tel: 50 366 50; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org

This site is registered on wpml.org as a development site.