Eesti Betooniühingu 60. liikmeks sai Alistron

Pressiteade
14.06.2018

Eesti Betooniühingu 60. liikmeks sai Alistron

Eesti Betooniühingu 60. liikmeks sai betoontreppide ja terratsopõrandate ehitaja AS Alistron. Tegemist on tunnustatud ja staažika (asut. 1994) betooniettevõttega, kelle toodangust üle 80% läheb ekspordiks, põhiliselt Soome ja Rootsi.

„Kui alguses tegime ainult detaile, siis viimased 10 aastat pakume kliendile valmistrepi marsse ja mademeid, põrandaid, vajadusel koos kaitsega,” sõnas AS-i Alistron juhatuse esimees Aleksandr Pevzner. „Praegu tööd jätkub, põhiprobleem on kvalifitseeritud tööjõu puudusega,” lisas Pevzner.

Praegu töötab Alistronis 30 inimest. Viimase aja töödest toob Pevzner esile teater „Vanemuine” terratsopõrandad ja Tallinna uue kohtuhoone trepielemendid.

Praegu on töös näiteks neli kortermaja Malmös, suured objektid Stockholmis ja Helsingis.

Eesti Betooniühingu juhatuse otsusega arvati AS Alistron ühehäälselt ühingu liikmete hulka.

„Betooniühingu laienemine annab tunnistust sellest, et oleme elav, tugev, kasvav organisatsioon,” ütles Eesti Betooniühingu esimees Tiit Roots. „Viimastel aastatel oleme suutnud ka rohkem teha, vastates loodetavasti paremini sektori ettevõtete ja organisatsioonide ootustele,” lisas Roots.

Kui Betooniühing 2004. aastal asutati, astus uude organisatsiooni 43 liiget. Viimastel aastatel on ühingu liikmelisus hoogsamalt kasvama asunud. Eelmisel aastal lisandus kolm uut ettevõtet (Marico Ehitus OÜ, Betomix OÜ, Scaleter OÜ) ja individuaalliikmena Alar Käes, tänavu on juba liikmeks astunud kolm ettevõtet (Penetron Eesti OÜ, Inseneribüroo PLUSS OÜ ja Alistron AS).

2017. aastal viis ühing läbi kümme erialast koolitust, käesoleval aastal on neid toimunud juba kaheksa, sh üks koolitus ka vene keeles – betooniautode pumbajuhtidele.

Viimase aasta jooksul on Betooniühing välja andnud 3 mahukat juhendmaterjali, sh kaks raamatut – „BÜ7: Betoonpõrandad” ja „BÜ8: Betooni pumpamine” – esmakordselt eesti keeles.

Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 60 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Lisainformatsioon:

Tiit Roots, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees, Tel: 50 42 228; e-post: tiit@peri.ee
Toomas Vainola, Eesti Betooniühingu tegevdirektor, Tel: 50 366 50; 648 1918; e-post: betoon@betoon.org

This site is registered on wpml.org as a development site.