Algab fotovõistlus – Märka betooni!

Eesti Betooniühing kuulutab välja fotovõistluse „Märka betooni!“, kutsudes märkama ja jäädvustama betooni meie ümber. Fotovõistlus on pühendatud Eesti betoonehituse 200. aastapäevale.

Eestis ringi liikudes peatub silm sageli mõnel ehitisel, olgu ta siis linnas või maal, maa all, maa peal või vees. Sageli on need ehitised rajatud enamlevinud kaasaegsest kodumaisest ehitusmaterjalist betoonist.

Eesti betoonehituse 200-aastaseks saamise tähistamiseks kuulutab Eesti Betooniühing välja fotovõistluse „Märka betooni!“, kutsudes kõiki oma betooni kajastavate fotodega osalema.

„Kutsume teid märkama enda ümber betooni tema tohutus mitmekesisuses ja seda jäädvustama,“ sõnas Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma. „Betoon on meie igapäevaelus nii tavaline, et sageli ei pane seda tähelegi. Ometi on tegemist ehitusmaterjaliga, ilma milleta oleks kaasaegse ühiskonna toimimine mõeldamatu.“

Tänavu täitub 200 aastat esimese Eesti betoonehitise, Narva Nikolai I silla ehitamisele asumisest. 200-aastase Eesti betoonehituse tähistamiseks kuulutab Eesti Betooniühing välja betooniteemalise fotovõistluse. Võistlusele on oodatud kõikvõimalikud betooni ja betoonehitust kirjeldavad fotod.

„Betoonist ehitatakse nii maju kui teid, sildu ja rulaparke, sadamaid ja purskkaeve, tuulikuid ja skulptuure, kanalisatsioonitrasse, loomalautu ja aiapinke,“ ütles Eesti Betooniühingu tegevjuht Toomas Vainola. „Betoonil võib olla huvitav väljendusrikas ja erivärviline pealispind aga ta võib olla ka konstruktsiooniliselt silmapaistev. Betoon võib olla sile nagu marmor samas kokku puutudes loodusega moodustada uusi unustamatuid värvikombinatsioone….“

Fotovõistlusele „Märka betooni!“ saab foto esitada Betooniühingu alamlehel foto.betoon.org. Võistlusel osalevad tööd kajastuvad ka Betooniühingu Facebookis facebook.com/betoon.org ja Betooniühingu Instagramis instagram.com/betoon200.

Igal nädalal (august-oktoober 2022) loositakse kõigi võistlusele saadetud fotode autorite vahel välja eriauhindu.
Võistluse žürii valib novembris 2022 välja parima foto, mille autor saab peaauhinnaks iPhone 13 (256 GB).
Võistluse tingimusi vaata siit: foto.betoon.org

This site is registered on wpml.org as a development site.