Arvo Tinni on lahkunud

17.06.1935 – 17.01.2023 

Eesti ehitusavalikkust on tabanud valus kaotus. 17. jaanuaril lahkus meie keskelt oma töömeheelu teedeehitusele ja betoonile pühendanud Arvo Tinni. 

Arvo Tinni elutööks oli Austraalias teede ja sildade rajamine, mille juures betoon oli  materjalina kahtlemata esikohal. Tema rajatud tee-objektidest tuleks kõigepealt nimetada Warringah Expressway’d (Sydney), samuti maailma esimest vuukideta, armatuuriga betoonteed M7 (42 km, Sydney). 

Tinni ise on nimetanud end vahel isegi mitte teedeinseneriks vaid betoonimeheks, sest betoon on tema sõnul parim ja tänuväärseim materjal teede ja sildade ehitamisel. Kõige paremini iseloomustab Arvot tema üks lemmikväljendeid: „Inseneridel ei ole probleeme – on ainult väljakutsed!“

Viimastel aastakümnetel on Arvo Tinni oma rikkalikke  betoonteede alaseid kogemusi jaganud ka Eestis. Ta on olnud betoonteede eestkõnelejaks avalikkuse ees, esinenud loengutega üleriigilisel  Betoonipäeval, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilastele, olnud algatajaks betoontee uuringutele ja laiemale koostööle ehitusmaterjalisektori ja riigi vahel.

Arvo Tinni (sünd. 17.06.1935 Keilas) lõpetas Austraalia Uus-Lõuna-Walesi Ülikooli tsiviilinsenerina (1959), töötas 1960-1990 Uus-Lõuna-Walesi osariigi Maanteeametis, viimased 5 aastat peainsenerina. 1990 asutas oma firma Tinni Management Consulting. 1995-2011 töötas konsultandina suures teede-ettevõttes Abigroup Contractors Pty Ltd. 

Arvo Tinni on Austraalia Betoonteede Ühingu (Australian Society for Concrete Pavements) auliige, asutajaliige ja endine direktor, samuti Rahvusvahelise Betoonteede Assotsiatsiooni (International Concrete Paving Association) liige.
Arvo Tinni on Eesti Betooniühingu auliige. 

Arvo Tinnit on autasustatud:
– 2015 – Austraalia riigi poolt, tunnusega – AM (Member of the Order of Australia: „For significant services for engineering through contributions to the road construction sector, as an industry leader, innovator and mentor”);
– 2012 – Esimene Austraalia Betoonteede Ühingu (ASCP) auliige;
– 2011 – Eesti Valgetähe teenetemärgiga: „Aktiivselt kaasa löönud Austraalia eestlaste kogukonna tegevuses”;
– 2010 – Austraalia Teede Föderatsiooni (Roads Australia) John Shaw kuldmedaliga kui Aasta 2010 Austraalia Transpordi ja Teedeinsener;
– 1980 – Briti kuninganna Reserve Force Decoration (RFD). 

Langetame leinas pea koos lähedastega. 

Eesti Betooniühing
Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit 

This site is registered on wpml.org as a development site.