Aasta Betoonehitis 2004

Aasta Betoonehitis 2004 on Ülemiste Hotell

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutasid tänasel 5. Betoonipäeval Sokos Hotel Virus välja konkursi „Aasta Betoonehitis 2004“ võitjad.

Aasta Betoonehitis 2004 – Ülemiste Hotell

Konkursi peapreemia – arhitekt Martin Aunin.
Tellija auhind – AS Noravest
Projekteerija auhind – AS EA Reng
Konstruktsioonide auhind – Inseneribüroo Pike OÜ
Ehitaja auhind – AS FKSM
Betooni auhind – AS HC Betoon

  • Konkursi žürii esimehe Aadu Kana sõnul on arhitekt kasutanud siin betooni parimal võimalikul moel nii arhitektuurilistes lahendustes kui sisekujunduses. „Betoon- ja klaasarhitektuuri glamuurne ja väärikas, stiilne, tagasihoidlik tervik,“ sõnas Aadu Kana. „Rohkelt erineva viimistluse ja täitematerjaliga puhasvalu-, monoliitbetoonpindasid nii sees kui väljas: laudise, vormi, teemantlihvitud, liivapritsitud, taotud, võõpkrohvitud jne. pindasid. On tunda head koostööd tellija ja arhitekti vahel. Hinnatud materjalid on pandud kõlama koos betooniga,“ lisas Kana.
  • Arhitektuurilise lahenduse valmimise muutis keerulisemaks ka vana hoone karkassi kasutamine, mille ümber ehitati uus hotellikorpus.

Eriauhind betoonelementide eest – ASile E-Betoonelement Rakvere Spordihalli ja Veskimöldre lasteaiabetoonelementide eest.

  • Aadu Kana: „Head näited monteeritava betooni võimalustest plastiliste ja skulpturaalsete vormide püstitamisel, mis samal ajal toimivad ka kandva konstruktsioonina. Erilist märkimist väärivad ka Veskimöldre lasteaia reljeefse välisviimistlusega paneelid.“

Eriauhind konstruktsioonide eest – Inseneribüroole Pike OÜ ja Tiit Massole City Plaza konstruktsioonide eest.

  • Aadu Kana: „Hea insenerlik loogika ja lähenemine konstruktiivse skeemi koostamisel“.

Tellija ja sisekujundaja eriauhind – Raina Lillepõllule eramu eest Silgu tänaval Tallinnas.

  • Aadu Kana: „Tellija selge nägemus oma kodust, mis andis koostöös arhitektidega väga hea tulemuse. Väga betoonilik – igal pool avatud ja atraktiivselt eksponeeritud betoonpinnad“.

Aadu Kana sõnul tuleks kindlasti veel ära märkida Viru Keskuses esmakordselt Eestis kasutust leidnud valgest betoonist tuulutatavaid välisseina paneele.

Esmakordselt Eesti sillaehituses kasutati Muuga Põhjaranna viaduktis nakketa järeltõmbe armatuuri.

  • Aadu Kana: „Konkursile esitatud tööd olid väga mitmepalgelised. Tundub, et betoonehitus on Eestis heas arengufaasis.“

Tänavu viiendat korda korraldatud konkurss „Aasta betoonehitis“ on ellu kutsutud selleks, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning samas tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja vormitavat betooni.
Tänavusele konkursile laekus 25 tööd. Konkursile sai esitada 2004. a. jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.

„Aasta Betoonehitis 2004“ konkursi žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest –  Eesti Betooniühingust  (Aadu Kana, žürii esimees), Eesti Arhitektide Liidust (Emil Urbel), Eesti Ehitusettevõtjate Liidust (Tarmo Lige), Eesti Ehitusinseneride Liidust (Vello Otsmaa), Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust (Enno Rebane), Eesti Projektbüroode Liidust (Ilmar Heinsoo), samuti ehitusajakirjanike esindajad – Pille Kõresaar ajakirjast Ehitaja ja Teet Reier ajalehest Äripäev.

This site is registered on wpml.org as a development site.