Aasta Betoonehitis 2014

Aasta Betoonehitis 2014 on Tondiraba Jäähall

12. märtsil 2015 kuuluta Eesti Betooniühing kuulutas Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses toimunud betoonipäeval välja konkursi „Aasta Betoonehitis 2014” võitjad.

Aasta Betoonehitis 2014 – Tondiraba Jäähall.

Konkursi peaauhind – Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

– Tellija auhind – Tallinna Spordi- ja Noorsooamet;
– konstruktori auhind – Civen OÜ, Novarc Group AS;
– ehituse ja betoonitööde auhind – Merko Ehitus Eesti AS;
– betooni auhind – E-Betoonelement AS, Rudus AS, HC Betoon AS;
– raketise auhind – Peri AS.

  • Sujuvas ja konstruktiivses koostöös rajatud arhitektuurselt lihtsa ja kena ning ehituslikult keerulise hoone rajamise eest, kus on laialdaselt kasutatud betooni.
  • Žürii kommentaar: „Esteetiliselt nauditav, ehitustehniliselt keerukas multifunktsionaalsete kasutusvõimalustega spordihall, mis eristub teiste põhjamaiste jäähallide seast just suurema läbidisainituse poolest.”
  • Žürii esimees Aadu Kana: „Meid rõõmustas betooni mitmekülgne kasutamine ning betoonitööde väga hea kvaliteet. Betooni ja puidu liit on selles ehitises eriti hästi õnnestunud.”

Eriauhind arhitektuurile – Arhitektuuribüroo Studio-3 OÜ, Eesti Vabariigi Suursaatkonna hoone eest, Peking, Hiina RV.

  • Arhitektuurselt kõrgetasemelise töö ja betooni suurepärase eksponeerimise eest nii eksterjööris kui interjööris.
  • Žürii kommentaar: „Hoone arhitektid nägid veelgi efektiivsemat ja mõjusamat betooni kasutust, kuid kohalikud ehitajad ei tulnud päris soovidega kaasa. Hoone ise on monoliitbetoonist ning valgest monoliitbetoonist pidid valmima ka välisseinad, kuid lõpuks valmisid need kiudbetoonelementidest. Arhitektuurilahendusele toimus rahvusvaheline konkurss ning tulemus räägib iseenda eest.”
EV Pekingi stk. Fassaad (õueala)

Eriauhind arhitektuurile ja ehitajale – Parkimismaja Ülemiste Citys, Valukoja 4C.

Arhitektuur: Novarc Group AS, Ilmar Klammer;
Ehitaja: Nordecon Betoon OÜ.

  • Ajaloolise hoone oskusliku renoveerimise eest; „uue ja vana“ meeldiva ning tulemusliku ühendamise eest nii konstruktiivselt, esteetiliselt kui funktsionaalselt.
  • Koostöövalmiduse, kaasamõtlemise, läbimõeldud ja kvaliteetse betoonitöö eest.
  • Žürii kommentaar: „1950-ndate telliskivist tehasehoone sisse on valatud betoonist parkimismaja, tellispind seestpoolt betooniga kaetud. Arhitekti tööd tuleb hinnata juba selles mõttes, et vana gabariidi sisse ehitati uus maja – normidele vastav parkimismaja. Raadiuspöörded ja see kõik oli väga huvitavalt lahendatud. Arhitekt oli andnud oma parima ja Nordeconi ehitajad tegid väga kvaliteetset tööd.”
valukoja 4c

Tänavusele konkursile laekus 13 tööd. Konkursile sai esitada 2014. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.

„Aasta Betoonehitis 2014” võistluse žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Betooniühingust – Johannes Pello, Eesti Arhitektide Liidust – Kalle Vellevoog, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Heiki Meos, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Enno Rebane, Eesti Projektbüroode Liidust – Andres Saar, Aadu Kana, žürii esimees, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Eva Kiisler ajakirjast „Ehitaja” ning Soome arhitekt Maritta Koivisto ajakirjast „Betoni”.

This site is registered on wpml.org as a development site.